Maltepe Demirci 0532 286 94 69

Tarihin en önemli materyallerinden biri olan demir, günümüzde hala önemini kaybetmeyen demir modelleri ve renkleri ile birlikte hem günümüzü hem de eski dönemleri andırmaktadır. Değişen çağla birlikte demir doğramadaki motifler ve modellerde değişmiş yerini modern kalıplar almıştır. Hala bu zamanda elde demir döven ustaları ve eski motiflerde bulunmaktadır. Ancak günümüzde modern makinalar kullanılarak demirin yüksek ısıda işlenmekte ve dövülmektedir. Maltepe Demir Doğrama işlemesi ve kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Yapılan işlemleri ustalığı ve mekânlara veya istenilen alana takılacak demir doğramaların ölçülerinin tam alınması ve mekâna göre de tasarlanması gerekmektedir. Mekânlarda ve alanlarda yapılmak istenilen demir doğramalar işi bilen bir ustada yaptırılırsa daha avantajlı olunacaktır.

Maltepe Demir Doğrama Kullanım Alanları

Yüzyıllardır hayatımızda yer alan demir bugün her mekânda her alanda bulunmaktadır. Demirin yapımından boyanmasına kadar ve monte edilmesine kadar zorlu işlemlerden geçmektedir. İnsanların bu materyali tercih etmesinin sebebi de demirin uzun yıllar boyunca güçlü ve dayanıklı olmasıdır. Demirin güçlü ve dayanıklı olmasının yanı sıra iyi işlenmesi ve dövülmesi de gerekmektedir. Maltepe Demir Ustası, sadece işlemek ile kalmamakta ve rengine, ölçüsüne kadar her şeyini ayarlamaktadır. Demir doğrama kullanım alanları iki gruba ayrılmaktadır. İç mekân ve dış mekân tasarımı olarak ayrılan demir doğrama ayrıca dekoratif masa, süs eşyası olarak da kullanılmaktadır.

Maltepe Demir Doğrama Fiyatları

Demir doğrama kullanım alanlarına göre fiyatlarda değişiklik görülmektedir. İç mekân tasarımlarında ve dış mekân tasarımlarında fiyatlarda artış veya düşüş yaşanabilmektedir. Demir diğer ürünlere göre biraz ağır olduğundan ve işlenmesi zor olduğundan dolayı maliyeti biraz fazla olabilmektedir. Demir yapılacak olan alanların hesaplanması ve tasarlanması yapıldıktan sonra çizilen projeye göre maliyet hesaplanmaktadır. Maltepe Demirci yapılan işlemlere göre ve alana göre hesaplama yapmaktadır. Demir doğrama sanılan tam aksine göre yorucu ve aynı zamanda ağır bir iş olduğundan dolayı her firmada aynı maliyet hesaplanacak diye bir kural bulunmamaktadır. Bu işlemler demirin maliyetine, modeline, el veya makine işçiliğine, montelenmesine kadar maliyet hesaplanmaktadır.


Maltepe Demirci 0532 286 94 69