Kadıköy Demirci 0532 286 94 69

Kadıköy Demir Doğrama demirin dövülerek ve işlenerek yapılmasına denmektedir. Demir doğrama sanılanın aksine yorucu ve bir o kadarda emek isteyen bir iştir. Yapılan iş sadece demir doğramakla kalmayarak usta eller ile demire model ve motif verilmektedir. Balkon, cam, sanayi, alışveriş merkezi ve daha fazlası gibi demir kullanımı olacak her yerde kullanılmaktadır. Demir insanların yaşam alanlarında önemli bir yere sahiptir. En basitinden inşatlarda kullanılan demirlere kadar her şey demir doğramadan geçmektedir. Demir doğramalar sadece büyük alanlarda kullanılmamakta, aynı zamanda dekoratif süs eşyalarda veya mobilyalarda da kullanılmaktadır. Aynı zamanda iç mekân tasarımlarında da kullanılmaktadır.

Kadıköy Demir Doğrama Kullanım Alanları Nelerdir?

Demir doğramanın birçok alanları bulunmaktadır. İnsan hayatında önemli bir yelpazeye sahiptir. Ulaşım araçlarından akıllara gelebilecek en ufak şeye kadar kullanılmaktadır. Eski dönemlerde sadece büyük alanlarda kullanılırken günümüzde ise her türlü alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle bugünlerde iç mekân tasarımları hoş dekoratif demir kesimleri ve motifleri ile göze çarpmaktadır. Bu tip ürünler Kadıköy Demir Ustası gibi işini bilen ustalardan yüksek ısıda demiri döverek işlemektedir. Demir doğrama iç mekân tasarımlarında bina içi merdivenlerde, pencerelere veya kapılara yapılan korkuluklar, mobilyaların iç mekân tasarımlarında da kullanılmaktadır. Dış mekân tasarımlarında ise pencere, balkon korkulukları, bahçe kapıları ve çitlerinde bahçe aydınlatmalarında, sokaklardaki banklar gibi yerlerde de kullanılmaktadır.

Kadıköy Demir Doğrama Avantajları Nelerdir?

Yapılan işlemlerden önce fiyatın belirlenmesi hem firma hem de müşteri memnuniyeti için çok önemlidir. Demirin yapım aşamasından monte edilmesine kadar fiyat aralıkları değişebilmektedir. Bu yüzden fiyatların proje üzerinden hesaplanması daha doğru olacaktır. Demirin işlenebilmesi için modellere ve renklere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden müşterinin istek ve önerileri dikkate alınmaktadır. Kadıköy Demirci, kişinin istek ve önerilerine göre doğranan demirin işlenmesi ve modeline kadar yardımcı olmaktadır. Demir doğramanın en büyük avantajlarından biri ise hava koşullarına dışarıdan gelen olumsuz bir etkene göre çok dayanıklı olmasıdır. Bunların yanı sıra sadece tek bir modelle veya renkle kalmayarak değiştirilebilmektedir. Monte edilen demirlenmesi de kolay olmaktadır.


Kadıköy Demirci 0532 286 94 69